В Україні можуть різко посилити штрафи за перевищення швидкості: цифри злетять
У Верховній Раді готують законопроект, який передбачає суттєве посилення покарань для водіїв за порушення швидкісного режиму.
У Верховній Раді готують законопроект, який передбачає суттєве посилення покарань для водіїв за порушення швидкісного режиму.
Ініціатива розроблена за участю Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України і передбачає прив’язку штрафів до ступеня перевищення швидкості, а також до частоти порушень протягом року, повідомила народна депутатка від партії “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк у Telegram.
Згідно з проєктом, розміри штрафів можуть бути такими:
- — перевищення більш ніж на 20 км/год — 680 гривень;
- — понад 40 км/год — 2040 гривень;
- — понад 60 км/год — 2720 гривень;
- — понад 80 км/год — 3400 гривень;
- — п’ять і більше порушень за рік — до 17 000 гривень.
Для порівняння, зараз в Україні діють м’якші санкції:
- 340 гривень за перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год
- 1700 гривень — за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год.
Документ поки що перебуває на стадії розгляду і не прийнятий Верховною Радою.
В Україні обговорюють нову систему штрафних балів для водіїв
В Україні розглядається можливість запровадження системи штрафних балів для водіїв, однак її остаточний механізм поки що не визначений. Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
За його словами, один із варіантів, що обговорюються, передбачає нарахування балів після набрання чинності постановою про адміністративне правопорушення. Водночас залишається відкритим питання, яким чином працюватиме система автоматичної фіксації порушень і як саме вона буде інтегрована в нову модель відповідальності.
