Події

Туск про відсутність Зеленського на конференції у Гданську: «Жест деескалації напруги»

ій конференції з відновлення у Гданську є «жестом деескалації напруги», яка нещодавно виникла між лідерами України та Польщі.

Про це йдеться у заяві польського прем’єр-міністра Дональда Туска під час спільної пресконференції з главами урядів «Вишеградської групи».

Згідно зі словами очільника польського уряду, він підтримує постійний контакт із прем’єр-міністеркою України Юлією Свириденко, яка очолить українську делегацію на конференції у Гданську.

При цьому коментуючи відсутність президента Зеленського на заході, Туск заявив, що не сприймає це як проблему чи «прояв охолодження відносин».

Туск наголосив, що сталася непотрібна емоційна напруга між президентами України і Польщі, а також «неадекватні реакції з обох сторін».

«Якщо йдеться про мене, то я не розчарований. На мою думку, це означає, можливо, навіть більш вправне проведення конференції, без непотрібної напруги і сприймаю це як жест деескалації напруги», – зазначив Туск.

При цьому голова польського уряду вважає стратегічною помилкою подальше заглиблення політиків обох країн у цей конфлікт, натякнувши, що Варшава зацікавлена у зниженні градуса конфронтації та поверненні до конструктивного діалогу.